Na czym polega kredyt odnawialny

Kredyt to obecnie jeden z częściej wybieranych produktów bankowych. Dzięki dodatkowym środkom, możemy zrealizować – nieraz dość długo odkładane – plany i zamierzenia. Zanim jednak zdecydujemy się na jego zaciągnięcie, dobrze jest ocenić wstępnie nasze możliwości. Poza tym, należy dokładnie poznać warunki spłaty oraz porównać, co najmniej kilka różnych ofert. Do naszej dyspozycji jest, bowiem cała, szeroka gama tego typu produktów. Na liście tej, znajduje się również tak zwany, a dość często wykorzystywany obecnie kredyt odnawialny. Sprawdźmy, zatem, czym jest ta forma pożyczki bankowej oraz na czym ona polega.

Kredyt odnawialny określany bywa również, jako „kredyt w koncie” lub „linia kredytowa odnawialna”. Jest on przyznawany na bardzo atrakcyjnych warunkach. Objęty jest zazwyczaj dość niskim oprocentowaniem. Prowizja, jaka jest z nim związana, również nie przerasta naszych możliwości. Zasady korzystania z tego typu „zastrzyku gotówki”, są również bardzo przejrzyste i proste.

Taki kredyt, pozwala nam uniknąć zapożyczania się na ogromne sumy i korzystania, z tak zwanych promocji kredytowych sezonowych. Jest on nierozerwalnie związany z naszym osobistym rachunkiem bankowym. Najczęściej bywa on proponowany nam „automatycznie”, gdyż banki traktują ten produkt, jako dodatkową atrakcyjną formę, zatrzymania u siebie klienta na dłużej. Jego uruchomienie, następuje zazwyczaj w chwili, gdy bank oceni nas, jako wiarygodnych i aktywnych użytkowników danego Konta Osobistego.

Kredyt odnawialny – jak sama jego nazwa wskazuje – dotyczy środków, które po spłacie w określonym terminie, są przyznawane na nowo. W ten sposób, dana suma może być przez na wykorzystywana kilkakrotnie – w zależności od naszych konkretnych potrzeb. Każda spłata, jaką uregulujemy, zmniejsza nasze zobowiązanie i pozwala jednocześnie korzystać już, ze spłaconych środków jak i pozostałej kwoty kredytu.

Zanim jednak, podejmiemy ostateczną decyzję, o zaciągnięciu tego zobowiązania, oceńmy realnie swoje możliwości, co do spłaty. W tym celu, warto sięgnąć po ogólnodostępne w sieci narzędzie, jakim jest kalkulator kredytowy. Pozwoli on nam, na prostą symulację wstępną kosztów naszego kredytu. Dzięki temu, zmniejszy się o wiele ryzyko, sięgnięcia po zbyt trudną do spłaty kwotę.